ČSM: CZ » Archiv

Pozvánka na workshop zaměřený na nástroje pro modelování a hodnocení historických stavebních konstrukcí

06. 01. 2020

Česká společnost pro mechaniku a Ústav teoretické a aplikované mechaniky AV ČR, v. v. i. Vás srdečně zvou na workshop zaměřený na nástroje pro modelování a hodnocení historických stavebních konstrukcí, který proběhne ve čtvrtek 9. ledna 2020 od 9:30 h v budově Ústavu teoretické a aplikované mechaniky, Prosecká 76, 190 00, Praha 9.
 

Program: (pdf verze)
9:30 Ing. Jiří Bláha, Ph.D.: Mapa historických krovů ČR, její tvorba a naplňování, sběr dat a jejich uplatnění

Metodické otázky plošného sběru informací o vývoji konstrukčního uspořádání dřevěných krovových konstrukcí a o jejich chronotypologickém třídění. Nový nástroj pro sběr dat, jejich vzájemné porovnávání a hodnocení v podobě webové aplikace „Mapa historických krovů ČR“. Tradiční a moderní metody terénní dokumentace krovů a jejich výstupy ve vztahu k různým účelům využití.

Přestávka

11:00 Ing. Hana Hasníková, Ph.D.: Dokumentace památek s pomocí BIM na příkladech moderní architektury

Příspěvek popisuje moderní metody sběru dat a tvorbu digitální projektové dokumentace na vybraných objektech moderní architektury (např. OD Kotva), jejichž výsledkem je dynamický 3D model budovy. Využívána je také fotogrammetrie a technologie BIModelování, která umožňuje kromě geometrie budovy uchovávat rozsáhlou databázi informací.

Přestávka

Diskuse

Cca 12:30 ukončení workshopu